Bize Ulaşın : 0 222 234 38 86
sahibinden.com

Kawasaki - ZX10R KRT EDITION

ZX10R KRT EDITION 
     

Titanyum Egzoz
Isı geçirmez ana borular ve egzoz, performans, dayanıklılık hafiflik ve dengeye katkı sağlar.

 

Göz Alıcı Gösterge
ZX-10R’ın orta parçası olan gösterge paneli, LED arkadan aydınlatmalı çubuk grafikli takometredir. Takometre aynı zamanda vites değiştirme uyarı ışığı olarak işlev görür. Ayarlanan devire gelindiğinde LED yanıp söner. Kullanıcı vites değiştirme uyarı ışığını arzu ettiği devire ayarlayabilir.

Dijital gösterge, KLCM, Kawasaki motor fren kontrol ve KQS işlevi, IMU göstergesini kapsamak için  modernize edildi.
     
 
     
998 cm3 Su Soğutmalı 4 Silindir Motor
ZX-10R’ın güçlendirilmiş motoru, azami torku devir aralığında yukarı alarak tekrar hızlanma özelliğine ve hissedilir güç ve kontrol edilebirliğe sahiptir. Yeni motor esas karekterini koruyor, fakat virajlardan çıkarken hızlanmak için daha güçlü düşük-orta devir menzili sunuyor.
 

Yüksek Performans Brembo Fren Sistemi
Üstük özellikli Brembo M50 monoblok çift kaliperler, daha geniş 300 mm diskleri kavrıyor. Özellikle hazırlanan radyal pompa ana silindir ve yarış kalitesinde çelik örgülü hortumlar, üst sınıf fren performansı sunuyor.

     
 
     

Alüminyum Çift Boru Şasi
Geometrisi değişen ön düzen kullanıcıya daha yakına taşındı ve pisste viraja girişlerde stabiliteyi ve güveni artırmak için uzayan maşa, ön tarafa daha fazla ağırlık koydu.

 

Aerodinamik Gövde
Uzun olan kafa grenajı rüzgarı daha etkili şekilde keser ve kullanıcıya daha büyük rüzgar koruması sağlar, viraj girişlerinde pozisyon değiştirmeyi kolaylaştırır.

     
 
     

BFRC Lite Arka Amortisör
Showa’nın yeni BFRC lite amortisörü öncekilerden daha hafif ve daha etkilidir. Yeni amortisör artan çekiş gücü ve üstün şok emme performansına katkı sağlar.

 

WSB Geliştirilmiş Ön Çatal
ZX-10R, Superbike Dünya Şampiyonasında showa ile birlikte geliştirilen yeni bir ön çatala sahiptir. Dünya motosiklet yarışında
test edilen, Kawasaki fabrikasından direk gelen yarış makinası
bu teknoloji ZX-10R üzerinde ilk seri üretimdir.

     
 
     

Yatay Arka Bağlantılı Arka Süspansiyon
Bu arka süspansiyon düzeni kütleyi merkezileştirmeye yardımcı olmanın yanında mükemmel performans sunar. Değişen bağlantı oranları daha doğrusal bir his verir. Bu da süspansiyon ayarlarının hissedilmesini kolaylaştırır.

 

Kaset Tip Şanzıman
Yarış tarzı kaset tip şanzıman vites oranlarını yol durumuna göre değiştirme özelliğine sahiptir. Kaset, motor yağını boşaltmayı gerektirmeyecek kadar yüksekte bulunur.

     
 
     

Arka Maşa
Kawasaki’nin gelişmiş dinamik sertlik analizi kullanılarak tasarlanan, en uygun sertliğe getirilen arka maşa çevik kullanımı sağlar.

 

Elektronik Gaz Kelebekleri
Elektronik gaz kelebekleri beynin motora ideal ölçüde yakıt ve hava göndermesini sağlar. Sistem aynı zamanda daha hassas S-KTRC kontrolü yanı sıra KLCM ve Kawasaki Motor Fren Kontrolü gibi sistemlerin uygulanmasını sağlar.

     
 
     

Bosh IMU (Bilgi Akışı Ölçüm Sensörü)
Kompakt IMU 6 farklı işlevle çalışır: 5 ölçüm + 1 hesaplama. Kawasaki tescilli dinamik modelleme programı ile birlikte, IMU girişi daha hassas şasi uyumu bilincine olanak tanır.

 

Elektronik Direksiyon Amortisörü
Özel geliştirilmiş Öhlins elektronik direksiyon amortisörü, aracın
hızı ve hızlanma veya yavaşlama derecesine göre tam doğru
miktarda süspansiyon sağlar. Değişen ayarlar yarış pisti ve
virajlı yollar için en iyi duruma getirilmiştir.

     
 
     

Viraj Kontrol İşlevi
IMU’dan gelen geri bildirim, yeni bir fonksiyon eklenmesine olanak tanır. Yeni viraj kontrol işlevi KIBS ve S-KTRC’yi kullanarak viraj boyunca kullanıcıya hedeflenen çizgiyi izlemede yardımcı olur.

 

KIBS
Kawasaki Akıllı Anti-Blokaj Fren Sistemi, doğal frenleme
hissini korurken yüksek verimli frenleme sunan, supersport
modeller için özel olarak tasarlanmış yüksek hassasiyetli
bir fren sistemidir.

     
 
     

Yatay arka bağlantılı arka süspansiyon
Yatay arka bağlantılı arka süspansiyonu arka amortisörü
yatay olarak düzenler, alanın verimli kullanılmasına ve
merkezileşmeye büyük katkı sağlar.

 

KEBC (Kawasaki Motor Fren Kontrolü)
Motosikletin hızını azaltmanıza yardımcı olmak için avantajlı
bir şekilde kullanılabilir, ancak her kullanıcı sert motor freni
tercih etmez. KEBC ile biniciler tercih ettikleri motor frenleme
miktarını seçebilirler. KEBC aktive edildiğinde,
motor frenleme etkisi azalır, pisste daha problemsiz
frenleme sağlar.

     
 
     
Kawasaki Motor Fren Kontrolü
Motosikletin hızını azaltmanıza yardımcı olmak için
avantajlı bir şekilde kullanılabilir, ancak her kullanıcı
sert motor freni tercih etmez. KEBC ile biniciler tercih
ettikleri motor frenleme miktarını seçebilirler.
KEBC aktive edildiğinde, motor frenleme etkisi azalır,
pisste daha az parazir sağlar.
  Elektronik Gaz Kelebekleri

Kawasaki’nin tamamen elektronik gaz kelebekleri
çalıştırma sistemi, beynin motora giden yakıt ve hava
miktarını kontrol etmesini sağlar. İdeal yakıt enjeksiyonu
ve gaz kelebeği pozisyonu doğal motor tepkisi ve ideal
motor gücü ile sonuçlanır.

Elektronik gaz kelebekleri aynı zamanda S-KTRC ve
KTRC gibi elektronik motor yönetim sistemlerinin
kontrolünün de daha hassas olmasını sağlar. KLCM,
Kawasaki Motor Fren Kontrolü ve Cruise Control gibi
elektronik sistemlerin uygulanmasına izin verir.
     
 
     
KLCM (Kawasaki Launch Control Modu)
Kullanıcıya, motoru çalıştırır çalıştırmaz daha iyi hızlanma konusunda yardımcı olmak için tasarlanmıştır. KLCM, hareket ederken patinaj oluşmasını engellemek için elektronik olarak motor gücünü yönetir. Kullanıcı 3 moddan seçim yapabilir. Her mod kullanıcının gaz kolu tam açık olarak kalkış yapmasını sağlar. Debriyaj kolu çekili ve sistem aktif iken gaz kolu açık olsa bile motor hızı belirli bir hız ile sınırlıdır. Kullanıcı debriyajı devreye sokmak için debriyaj kolunu bıraktığında motor hızı artmasına izin verilir. Fakat güç, patinaj oluşumunu engellemek ve ön tekerin yeri tutmasına yardımcı olmak için ayarlanır. Sistem 150 km/s de ya da 3.vitese geçildiğinde otomatik olarak devreden çıkar.
  IMU
IMU Geliştirilmiş Şasi Uyumu Farkındalığı demektir. IMU 6 farklı işlevle çalışır: 5 ölçüm + 1 hesaplama. Kawasaki tescilli dinamik modelleme programı ile birlikte, IMU girişi daha hassas şasi uyumu bilincine olanak tanır.
     
 
     
S-KTRC

Kawasaki orjinal tahmini çekiş kontrolü, MotoGP’de yarışan Kawasaki makineleri ile aynı temel teknolojiyi kullanır, motosiklet yarışlarının zirvesi.
Bu teknoloji, güç uygulanması ile oluşan arka tekerlek kaymasını sürekli kontrol eder, ideal ivme sağlar. S-KTRC gerçek zamanda kayma oranını izler ve arka tekerin çekişini optimize etmek için motor güç dağıtımını yönetir. S-KTRC, ön ve arka teker hızı, motor devri ve gaz pozisyonu dahil birçok parametreyi izler.

Bu benzersiz Kawasaki yöntemi değerlendirme yapmayı ve bir sonraki anda motorun nasıl tepki vereceğini tahmin etmeyi mümkün kılar.
  Güç Modları
Güç Modları kullanılabilir güç ve gaz tepkisinin şartlara uygun seçilmesine izin verir. Supersport Ninja ZX-10R da 3 mod bulunur. Bu gelişmiş motor yönetme sistemi, hızlı ivme sağlamak için çok daha büyük güce geçiş seçeneği ile normal sürüş durumları için yumuşak motor karakterine olanak sağlar. Bu tarz bir teknoloji supersport makinelerinden farklı durumlarda zevk alınmasını sağlar.
     
   
     
Ekonomik Sürüş Göstergesi
Kawasaki modelleri ile yüksek seviyede yakıt verimliliğine ulaşabilirsiniz. Ancak, yakıt tüketimi önemli ölçüde gaz kullanımı, vites seçimi ve binicinin kontrolü altındaki diğer unsurlar tarafından etkilenir. Ekonomik Sürüş Göstergesi mevcut sürüş koşulları düşük miktarda yakıt tüketirken gösteren bir fonksiyondur. Sistem, araç hızı, motor hızı, gaz kolu konumu ve diğer sürüş koşulları ne olursa olsun yakıt tüketimini sürekli izler. Yakıt tüketimi verilen hız için azaldığında (yani yakıt verimliliği yükseldiğinde), "ECO" işareti gösterge panelinin LCD ekranında görünür. Bu şekilde ECO ekrandayken sürüşe devam edildiğinde yakıt tüketimi azaltılır.