Bize Ulaşın : 0 222 234 38 86
sahibinden.com

Kawasaki - Ninja H2R

Ninja H2R 
     

Aerodinamik Olarak Tasarlanmış Gövde
Ninja H2R’ın en modern supersport modellerinin öne eğimli agresif bir duruşuna sahip olmaması bir tesadüf değildir. Supersport motosikletler öne eğilimli duruşlarını direksiyonu çabuk çevirmeye yardım etmek için kullanırken Ninja H2R için tasarlanan hız aralıklarında böyle bir duruş en yüksek hız beklentilerini engelleyecek sürükleme yaratır. Duruş neredeyse sabit, ve gövdeyi aerodinamik olarak mümkün olduğunca şıklaştırıyor.

 

Öhlins Elektronik Direksiyon Amortisörü
Kawasaki elektronik direksiyon amortisörü, direksiyon amortisörlerinin en popüler ve saygın üreticilerinden biri olan Ohlins ile ortaklaşa geliştirildi.

     
 
     

Sürüş Pozisyonu ve Ergonomi
Sürücü pozisyonu ultra yüksek hız ve pist sürüşü için tasarlanmıştır. Kuvvetli hızlanma esnasında kullanıcıya destek vermek için selenin arka tarafına kalça destek pedleri konulmuştur. Kalça desteği kullanıcının ebatına uymak için 15mm geriye ayarlanabilir.

 

Tek Taraflı Maşa
Tek taraflı maşa egzost tüpünün motosikletin merkez hattına daha yakın monte edilmesini sağlar ve sportif viraj için yüksek  açı sağlar.

     
 
     

Kawasaki River Amblemi
River amblemini H2 üzerinde kullanmak için özel izin alındı. Genelde tarihsel önemi olan modellerde kullanmak için ayırtılmıştır.

 

Gücü Aşağı Basma
Aynalar yerine, Ninja H2R’ın üst grenaj üzerine monte CFRP( karbon fiber takviyeli plastik) kanatları vardır. Kanat uçları yakınında düzgün hava akımına yardımcı olmak için, kanatçıklar bulunur.

     
 
     

Kawasaki Orijinal Gümüş Ayna Boya
H2R’da kullanılan gümüş ayna boya Kawasaki tarafından motosikletler için özel geliştirilmiştir.  Son derece yansımalı, camsı metal görünüm motosikletin çarpıcı tasarımına katkı sağlar. Özel çevrelerde benzer boya görünümü bulunsada otomotiv ya da motosiklet sektörlerinde ilk seri üretim aracıdır.

 

Egzost Sistemi
Tamamı titanyum olan egzost sistemi header ve toplayıcı borular, ortak bir boru ve düz boru megafon tarzı egzost tüpünden oluşan çok basit bir tasarımdır.

     
   
     

Kawasaki Tasarımlı Super Şarj
H2R’da kullanılan super şarj KHI Grubu bünyesindeki diğer şirketlerin yardımı ile Kawasaki motosiklet motor tasarımcıları tarafından tasarlanmıştır. Yüksek verimli, motosiklete özgü supercharger maksimum güç elde etmenin ve mühendislerin sunmak istediği kuvvetli hızlanmanın en önemli unsurudur.

  300 PS’ye Çıkışına Dayanabilecek Şekilde Tasarlanmış Güç Ünitesi
Ninja H2R güç ünitesi bu super şarjlı motor için özel olarak geliştirilmiş teknoloji ile donatılmıştır: bazıları yeni, bazıları Kawasaki grubunun bilinenleri. Motorun her parçası, belirli bir fonksiyonu gerçekleştirmek için seçildi. Turbo şarjdaki yüksek hava basıncına uyum sağlamak  hem de H2R’ın 300 ps üzerine çıkışında yüksek güvenirlik sağlamak için tüm motor bloğu, 1.5x to 2x basıncı idare edebilmek için tasarlanmıştır.
     
   
     

Dog-Ring Şanzıman
Rahat hızlı vites değiştirmek için dog-ring tip şanzıman seçilmiştir. Bu genellikle Moto GP de ya da Formula 1 de bulunan bir şanzıman tipidir ve Kawasaki yarış takımından alınan yorumlar ile geliştirilmiştir.

 

Yağ Jetleri
Motoru sade ve kompakt tutmak için tek bir yağlama sistemi motor parçaları, supercharger ve vites için yağ soğutması sağlar.

     
   
     

Ram-Air Hava Girişi
Turbo şarja sağlanan hava kafa grenajının üzerindeki çift hava giriş borusundan turbo şarjının içine girer. İçeriye alınan toplam havanın alanı 13000 mm2’dir. Bu da 300 ps’ye ulaşmak için gerekli hava miktarıdır.

 

Silindir Kapağı
Büyük soğutma kanalları yanma odası için ideal soğutma sağlar.

     
     
     
Hidrolik Debriyaj ve Arka Tork Sınırlayıcı
Yüksek kaliteli hidrolik debriyaj daha az bakım olanağı sunar, ilk günkü durumunu korumasını sağlar. Brembo parçaları ile mükemmel ve kolay hareket etme de diğer faydasıdır.
  Elektronik Gaz Kelebekleri
Kawasaki’nin tamamen elektronik gaz çalıştırma sistemi,
beynin motora iletilen yakıt ve hava hacminin kontrol etmesini sağlar. Düzgün ve natural motor tepkisi  ideal yakıt enjeksiyonu
ve gaz kelebeği pozisyonu sonucudur. Sistem aynı zamanda
düşük emisyona önemli bir katkı sağlar.
     
 
     

KIBS
KIBS (Kawasaki akıllı anti-blokaj fren sistemi
Kawasaki Akıllı Anti-Blokaj Fren Sistemi, doğal frenleme hissini korurken yüksek verimli frenleme sunan, supersport modeller için özel olarak tasarlanmış yüksek hassasiyetli bir fren sistemidir.

 

Çift Gaz Kelebekleri
Güç artışı ve ikinci beyin kontrolü gaz kelebeklerinin kullanım bakımından büyük kolaylık sunuyor.

     
   
     

Ekonomik Sürüş Göstergesi
Uygun ortalama yakıt tüketimini gösterir, yakıt verimli sürüş sağlar.